FÅTÖLJ. "Mina" Bruno Mathsson.

196910. FÅTÖLJ. "Mina" Bruno Mathsson.

Bruno Mathsson, fåtölj modell 'Mina'.
Skiktlimmad bok.
Klädsel i mintgrönt ylletyg med läderdetaljer.
Höjd ca 80 cm.
Brännstämplad Bruno Mathsson Design made in Sweden.
Licensee Mathsson international Made in Värnamo Sweden.

Bruksskick.
Slitage på benen
Klädsel något fläckig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skiktlimmad bok.
Höjd ca 80 cm.

Bruksskick.
Slitage på benen
Klädsel något fläckig.

Antal besök: 3 389