BLÄCKSTÄLL, PORSLIN, DRESDEN, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT.
1968068. BLÄCKSTÄLL, PORSLIN, DRESDEN, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT.
av formad kontur, målad med paneler av exotiska fåglar reserverade mot en förgylld mark målad med blommor, bläckhorn med foder och kupolöverdrag, 24 cm bred x 11 cm hög, märken i blått och imponerade märken.
generellt gott skick, täck trasigt och fastnat igen.