PARTI, 9 delar, porslin, 1700/1800-tal.

196791. PARTI, 9 delar, porslin, 1700/1800-tal.

b.la meissen,
tallrikar diameter ca 24 cm
fat diameter 14 cm, kopp höjd 6 cm, diameter 9,5 cm.

slitage, finns nagg och lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

b.la meissen,
tallrikar diameter ca 24 cm

Frufällans Auktionshus
Antal besök: 323