FICKUR med KEDJA, 2 st, silver, bl.a. nyckeldragare, American Watch Co. Waltham, USA. 1800-talets slut.

196568. FICKUR med KEDJA, 2 st, silver, bl.a. nyckeldragare, American Watch Co. Waltham, USA. 1800-talets slut.

Waltham, liten sekundvisare, diameter 53 mm, vikt 121 gram. Kedja, silver, längd 30 cm, vikt 56 gram. Spindelur, stämplad London 1838, liten sekundvisare, diameter 50,5 mm, vikt 116 gram. Kedja, vitmetall, längd 36 cm, vikt 36 gram.

Waltham fungerar. Spindelur med lös sekundvisare. Repigt glas. Slitage. Märken och repor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 835