GÖTEBORGSSTOLAR, ett par, Alsterbro Möbler, 1900-tal.

1965431. GÖTEBORGSSTOLAR, ett par, Alsterbro Möbler, 1900-tal.

Två stycken så kallade göteborgsstolar med stomme i mahogny och textilklädd lös stoppad sits. Brännmärkta.
Mått: 85 x 48 cm, sitthöjd ca 46 cm.

Bruksspår, repor och enstaka märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 701