LIKÖRGLAS, 4 st, glas studio Pavel Molnár, sannolikt 1980-tal.
196391. LIKÖRGLAS, 4 st, glas studio Pavel Molnár, sannolikt 1980-tal.
Färglöst glas med applicerad dekor. Rundaktig kopp, något utbuktande mun. Mjölk lila och svart löd smälter runt. Tillbaka signerad ”Atelier Molár”. Höjd 14.3/15.3 cm Diameter: 5,7 cm.