SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal.

196248. SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal.

Rund form med konturerat brätte. Dekor i emaljfärger av trädgårdsmotiv med fjärilar. Diameter 25 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 962