Golvlampa/uplight 1950-talet.

Golvlampa/uplight 1950-talet.
1961369. Golvlampa/uplight 1950-talet.

Golvlampa/uplight 1950-talet, vikta glasfiber lampskärm.
Belysningsfunktionen kan slås på separat.
3 brännare för takbelysning, 2 brännare för parkeringsbelysning.
Höjd 169 cm, lampskärmens diameter upptill: 33 cm, botten: 54 cm. Det finns ingen garanti för funktionalitet.

Åldersanpassade tecken på slitage, tecken på oxidation på stativet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 423