1961369. Golvlampa/uplight 1950-talet.
Golvlampa/uplight 1950-talet, vikta glasfiber lampskärm.
Belysningsfunktionen kan slås på separat.
3 brännare för takbelysning, 2 brännare för parkeringsbelysning.
Höjd 169 cm, lampskärmens diameter upptill: 33 cm, botten: 54 cm. Det finns ingen garanti för funktionalitet.
Åldersanpassade tecken på slitage, tecken på oxidation på stativet.