AFTONVÄSKOR, 4 st, 1940-60-tal.

1960903. AFTONVÄSKOR, 4 st, 1940-60-tal.

Clutch/ handväska i svart pärlbroderad nubuck med lås i gulmetall, 1960-tal, ca 14x22x4 cm.
Clutch/ portmonä i svart ribbsvävd bomull, lås i gulmetall, invändigt inredning med öppna sidofack, 1960-tal, märkt made in Belgium, ca 12x22 cm.
Clutch/ väska i svart mönstervävd textil med löv, handtag i virkad metalltråd, lock stänges med tryckknapp. 1940-tal, 16x15x3 cm.
Clutch/ handväska, handsygg i svart satin med låsram i gulmetall, 1940-tal, 15x15 cm.

bruksslitage. skador/ pärlor saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 791