MATSERVIS, porslin, Art deco, möjligtvis Einar Forseth, ALP Lidköping, 1940-tal.

196035. MATSERVIS, porslin, Art deco, möjligtvis Einar Forseth, ALP Lidköping, 1940-tal.

12 st mattallrikar, diameter 24 cm.
12 st djupa tallrikar, diameter 24 cm.
12 st desserttallrikar, diameter 21 cm.
1 st såskål, längd 22 cm.
4 st flata uppläggningsfat, längd 27-36 cm.
4 st djupa uppläggningsfat, längd 24-29 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st såskål, längd 22 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 513