SALTKAR, 2 st, silver, Ryssland. 1800-talets slut. Tot vikt 132 gram.

19576. SALTKAR, 2 st, silver, Ryssland. 1800-talets slut. Tot vikt 132 gram.

Förgyllda insidor.
Otydliga stämplar, en stämplad St Petersburg.
Längd 8,5-9, höjd ca 5 cm.

Slitage. Smärre bucklor.
Ett saltkar med möjlig bristning i kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Förgyllda insidor.
Längd 8,5-9, höjd ca 5 cm.

Slitage. Smärre bucklor.

Antal besök: 621