STOL, Gustaviansk 1700-tal.

STOL, Gustaviansk 1700-tal.
1955836. STOL, Gustaviansk 1700-tal.

Gustaviansk stol, (Sverige, 1775-1810). Framskrapad originalfärg, pärlgrå-ocra.
Höjd 93 cm
Sitthöjd 40 cm
Bredd fram 47 cm.

Framstår som "orörd", insidan med äldre förstärkning, sits med lagning i smide. Repor, märken. Antik.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 93 cm
Sitthöjd 40 cm
Bredd fram 47 cm.

Antal besök: 864