Knivar 6 st. Längd 21 cm. Märkta GAB Rostfri.
Gafflar 6 st. Längd 18 cm. Märkta Prima NS Alp.
Skedar 6 st. Längd 18 cm. Märkta Prima NS Alp.
Sillgaffel. Längd 18 cm. Märkta GAB Extra NS Alp.
Kompottsked, delvis förgylld. Längd 18 cm. Märkt GAB Extra NS.
Kompottsked, delvis förgylld. Längd 14,5 cm. Märkt GAB EXPNSALP
Serveringsgaffel. Längd 14 cm. Märkt GAB EXPNSALP.
Medföljer parti nysilverbestick i olika modeller (11delar).
Bruksskick.
Gravyr på vissa av medföljande delar.
Bruksskick.