Olika mästare. Skedar, 2 st, stämplad C.W. Edvall, Östersund. 1873, längd 21,5 cm. Skedar 2 st, C.A Serander, Sundsvall, 1861 samt 69, längd 21,5 cm. Sked, N.J. Helldahl, Östersund, 1856, längd 22,5 cm. Kaffesked, Olof Abel Fernqvist, Sundsvall, 1861, längd 13,5 cm. Kaffesked, Carl Gustav Silow, Lindesberg. 1880.
Slitage.
Slitage.