SKEDAR, 7 st, 1800-talets mitt. Vikt 223 gram.

195244. SKEDAR, 7 st, 1800-talets mitt. Vikt 223 gram.

Olika mästare. Skedar, 2 st, stämplad C.W. Edvall, Östersund. 1873, längd 21,5 cm. Skedar 2 st, C.A Serander, Sundsvall, 1861 samt 69, längd 21,5 cm. Sked, N.J. Helldahl, Östersund, 1856, längd 22,5 cm. Kaffesked, Olof Abel Fernqvist, Sundsvall, 1861, längd 13,5 cm. Kaffesked, Carl Gustav Silow, Lindesberg. 1880.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 126