Figurin i bisqueporslin av putti med löv på väg att mata två kaniner, höjd 15,5 cm
Design, Kurt Steiner, 1920-talet
Wallendorf etablerades i Thuringen 1763 och stängdes 2008.
Bruksskick.
Bruksskick.