FIGURIN i porslin. Putti. Wallendorf, Tyskland. Ca 1964.

194990. FIGURIN i porslin. Putti. Wallendorf, Tyskland. Ca 1964.

Figurin i bisqueporslin av putti med löv på väg att mata två kaniner, höjd 15,5 cm
Design, Kurt Steiner, 1920-talet
Wallendorf etablerades i Thuringen 1763 och stängdes 2008.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 1 191