AUGUST GARBE. Självporträtt. Olja på tallrik. Dejting 1949..

1949375. AUGUST GARBE. Självporträtt. Olja på tallrik. Dejting 1949..

August Garbe (Niedersachsen målare, Academy of Fine Arts München sedan 1905, masterstudent i Ludwig von Herterich).
Signerad A. Garbe längst ner till vänster och daterad 1949. Inramad Mått: ca. Ram 48,5 x 43,5 cm, tavla 34,5 x 29,5 cm.

Frame scuffed.

Gör en kostnadsfri värdering!

Frame scuffed.

Antal besök: 242