BÖCKER, 7 st, bland annat "Handbok för practiska läkare-vetenskapen" Sven A. Hedin, Stockholm 1797, "Handbok i Romerska Antiqviteterna", And. Otto Lindfors, Örebro 1830.

194908. BÖCKER, 7 st, bland annat "Handbok för practiska läkare-vetenskapen" Sven A. Hedin, Stockholm 1797, "Handbok i Romerska Antiqviteterna", And. Otto Lindfors, Örebro 1830.

Handbok för practiska läkare-vetenskapen, utgifven av Svan A. Hedin, Stockholm, Tryckt hos Johan C. Holmberg, 1797.
Handbok i Romerska Antiqviteterna, utgifwen af And. Otto Lindfors, Örebro, Tryckt hos N M Lindh, 1830.
Volym 5 och 8:Histoire des Empereurs Romains, Depuis Auguste Jusqu´a Constantin, Paris, Chez Desaint & Saillant, 1752 respektive 1753.
2 volymer, Norrköpings Kyrko-Tidning 1862-1865, utgifwen af D:r C H Rundgren
D. Mårten Luthers Kyrko-Postilla, första bandet. Förklaring öfwer de årliga sön- och högtidsdagars evangelier. Öfwersatt af Mag. And. Borg, samt Sommar-delen och bihang till första band, Lund Cleerups förlag, Fr Berlings Boktryckeri och Stilgjuteri, 1873-74.

Slitage, skador. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 258