FIGURIN, kermik, "Venus Kalipygos", Kai Nielsen, P. Ipsens Enke, Danmark, 1900-talets första hälft.

194853. FIGURIN, kermik, "Venus Kalipygos", Kai Nielsen, P. Ipsens Enke, Danmark, 1900-talets första hälft.

Grön halvmatt glasyr. Höjd 20 cm.

Mindre nagg på sockeln.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre nagg på sockeln.

Antal besök: 2 423