VÄNDBÄNK, Hälsingland/Dalarna. 1800-tal.

194618. VÄNDBÄNK, Hälsingland/Dalarna. 1800-tal.

Genombruten rygg med svarvade spjälor. Längd/bredd 169, djup 37, höjd 81 cm.

Slitage, skador, mycket ranglig, kompletterad, renoverad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 848