STOL, unik, Calle Warfvinge.

STOL, unik, Calle Warfvinge.
1945801. STOL, unik, Calle Warfvinge.

Stol i massiv oljad lönn på kopplad benställning med genombruten rygg. Formgiven och tillverkad av möbelsnickaren Calle Warfvinge. Medföljande handskrivet kort med information från snickaren. Signerad och numrerad 110.
Höjd 108 cm, sitthöjd ca. 45 cm

Till varje utrop i denna specialauktion medföljer en bok om snickaren, med foto av Lasse Sandström och text av Calle Warfvinge själv.

Nytillverkad.

Tema

Auctionets samlade höstkvalitetsauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Nytillverkad.

Tema

Antal besök: 1 150