194566. BROSCH, Sterling silver samt emalj, modell "Daisy", A. Michelsen, Danmark, 1900-talets första hälft.
Vit emalj på Sterling silver
Stämplad 925S samt mästarstämpel, AM under krona. Tillverkas numera under Georg Jensen.
Bruksslitage, mindre krackelering på ett kronblad.