AUGUST MALMSTRÖM. Midsommarfirande. Olja på duk. Monogramsignerad A M.
19434. AUGUST MALMSTRÖM. Midsommarfirande. Olja på duk. Monogramsignerad A M.
21 x 27 cm.
Påstrift a tergo:"Ett minne af midsommarafton 1865 till Fru Hulda Sohlman på Linneas födelsedag den 10 juli 1865 av författarn". Senare ditskrivet "(Aug M-m)".
21 x 27 cm.