AUGUST MALMSTRÖM. Midsommarfirande. Olja på duk. Monogramsignerad A M.

19434. AUGUST MALMSTRÖM. Midsommarfirande. Olja på duk. Monogramsignerad A M.

21 x 27 cm.
Påstrift a tergo:"Ett minne af midsommarafton 1865 till Fru Hulda Sohlman på Linneas födelsedag den 10 juli 1865 av författarn". Senare ditskrivet "(Aug M-m)".

Skavmärken efter ramen.

August Malmström (1829–1901)

Gör en kostnadsfri värdering!

21 x 27 cm.

Skavmärken efter ramen.

August Malmström (1829–1901)

Antal besök: 1 901