Skola: Kinai 記内
Region: Echizen 越前
Tillverkningsår: 1800-tal, möjligen tidigare.
Konstperiod: Edo (1603–1867)
Motiv av blad/löv.
Samlar-/förvaringslåda ingår.
Bruksslitage.
Skola: Kinai 記内
Region: Echizen 越前
Konstperiod: Edo (1603–1867)
Motiv av blad/löv.
Samlar-/förvaringslåda ingår.
Bruksslitage.