MEDALJONG, gips, enligt uppgift porträtt av S A Könsberg efter bronsmedaljong av Ernst Ljung. 1800-tal.

194078. MEDALJONG, gips, enligt uppgift porträtt av S A Könsberg efter bronsmedaljong av Ernst Ljung. 1800-tal.

Total diameter inkl ram ca 70 cm.

Avslag, sprickor och färgbortfall på ram. Smärre slitage på medaljong.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 509