193987. DRYCKESHORN, montering i nysilver stämplad C G Hallberg, 1900-talets första del.
Dryckeshorn med dekor avhavsgud, lock med dekor av kvinna med lagerkrans.
Total höjd ca 68 cm.
Gåvogravyr från 1918. Sprickor i horn. Utbytt montageskruv vid fot.
Något snedmonterad.