193620. FICKUR, 3 st, silver, bl.a. spindelur, H. Samuel, Market St., Manchester. 18/1900-tal.
Spindelur, diameter 53 mm, 142 gram. Elgin National Watch Co., USA. vit metal, 7 Jewels, diameter 59 mm, vikt 155 gram. Anove Remontoir, silver, 15 rubis, diameter 62,5 mm, vikt 144 gram.
H. Samuel med spräckt glas. Övriga ur med slitage. Repigt glas. Märken. Repor.