FICKUR, 3 st, silver, bl.a. spindelur, H. Samuel, Market St., Manchester. 18/1900-tal.

193620. FICKUR, 3 st, silver, bl.a. spindelur, H. Samuel, Market St., Manchester. 18/1900-tal.

Spindelur, diameter 53 mm, 142 gram. Elgin National Watch Co., USA. vit metal, 7 Jewels, diameter 59 mm, vikt 155 gram. Anove Remontoir, silver, 15 rubis, diameter 62,5 mm, vikt 144 gram.

H. Samuel med spräckt glas. Övriga ur med slitage. Repigt glas. Märken. Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 414