FICKUR, 2 st, spindelur, bl.a. J.G. Graves, Sheffield, England. Tidigt 1900-tal.

193617. FICKUR, 2 st, spindelur, bl.a. J.G. Graves, Sheffield, England. Tidigt 1900-tal.

Spindelur, diameter 52 mm, vikt 130 gram med kedja, längd 38 cm, vikt 85 gram. Fickur, silver, Ancre, 16 rubis, diameter 50 mm, vikt 88 gram. Kedja medföljer.

Slitage. Repiga glas. Märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Repiga glas. Märken.

Antal besök: 937