Lockurna. Rörstand. Porslin. Blå/gul. Märkt Rörstrand I.Persson -94. (Inger Persson) Höjd 13 cm.
Lockurna. Keramik och glas. Omärkt. Höjd 18 cm.
Assiett. Rosenthal. Aladin und die Wunderlampe I. Dekor av Björn Wiinblad. Diameter 16 cm.
Vas. Gustavsberg. Lysterglasyr. Josef ekberg. Höjd 9 cm.
Skål. SYCO made in Sweden. Dekor av fåglar. Höjd 10 cm. Diameter 16 cm.
Bruksskick.
Lockurna. Keramik och glas. Obetydlig nagg på lockets insida.
Skål. SYCO. Nagg.
Bruksskick.
Skål. SYCO. Nagg.