193287. SALONGSSSPEGEL samt Konsolbord, Rokokostil, 1800-tal, Förgylld.
Skuret krön med snäcka och blommor, skurna detaljer, förgylld och bronserad
H 141 B 71 cm
Konsolbord med bemålad träskiva.
Del av krön saknas, avslag, glaset anlupet, åldersslitage, senare bronsering.