1 st skål, höjd 10,5 cm, diameter 16 cm. Märkt Orrefors p 4197-721. Sven Palmqvist.
1 st skål, höjd 10 cm, diameter 16 cm. Märkt Kosta Boda.
1 st skål, höjd 6,5 cm. Märkt Kosta 65317.
1 st askfat. Lars Hellsten. Höjd 6 cm.
Bruksskick.
Repor.
Bruksskick.
Repor.