Vinglas. Vit och klar glasmassa. Målad dekor av hjärta. Signerad Kosta Boda Artist coll. Ulrica H.V 99550. Höjd 25 cm. Diameter 8,5 cm. Signerad UHV/JP i dekoren.
Vas. Vit glasmassa med målad dekor av kyckling. Signerad Kosta Boda Artist Coll. Ulrica HV 98315?. Höjd 9 cm. Diameter 6 cm. Etikettmärkt Kosta Boda.
Karaff i vit glasmassa. Höjd 17,5 cm. Diameter 9,5 cm. Etikettmärkt Kosta Boda.
Bruksskick.
Bruksskick.