Samling porslin med dekor Blå Blomst, blå underglasyr på vitt
1 st cigaretthållare, höjd 5 cm
1 st kuvert-asktfat, diameter 7,5 cm
1 st skål med kant, höjd 5,5 cm
1 st skål, höjd 5,5 cm
2 st kuvert-smörfat, längd 9,5 cm
Samtliga stämplade Royal Copenhagen Denmark.
Bruksskick.
1 st skål, höjd 5,5 cm
Bruksskick.