KERTTU NURMINEN. Väggfat. Glas. Motiv av löv. Notsjö. Nuutajärvi. Finland.

192961. KERTTU NURMINEN. Väggfat. Glas. Motiv av löv. Notsjö. Nuutajärvi. Finland.

Signerad Kerttu Nurminen Nuutajärvi Notsjö E 20/1000.
Etikettmärkt NUTAJÄRVI 1793 Made in Finland.
Diameter 29 cm.
Överfångsteknik i blå och röd glasmassa.
Avtagbar upphägning i metall.

KERTTU NURMINEN (FÖDD 1943).

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 29 cm.
Avtagbar upphägning i metall.

KERTTU NURMINEN (FÖDD 1943).

Bruksskick.

Antal besök: 1 524