PARTI KERAMIK, 3 delar, Gunnar Nylund, Laholm och Jani Keramik.

192723. PARTI KERAMIK, 3 delar, Gunnar Nylund, Laholm och Jani Keramik.

Vas/Kanna med hänkel, Gunnar Nylund Rörstrand, 2:a sortering, höjd ca 23 cm.
Skål, Jani keramik, längd ca 15,5 cm.
Vas, Laholm, höjd ca 15,5 cm.

Bruksslitage, märken, krackelyrer. Fat Jani keramik med nagg och avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, Laholm, höjd ca 15,5 cm.

Antal besök: 1 232