192723. PARTI KERAMIK, 3 delar, Gunnar Nylund, Laholm och Jani Keramik.
Vas/Kanna med hänkel, Gunnar Nylund Rörstrand, 2:a sortering, höjd ca 23 cm.
Skål, Jani keramik, längd ca 15,5 cm.
Vas, Laholm, höjd ca 15,5 cm.
Bruksslitage, märken, krackelyrer. Fat Jani keramik med nagg och avslag.