925 SILVERRING signerad JETTE JOOP EUROPE.

1926285. 925 SILVERRING signerad JETTE JOOP EUROPE.

Ringen är gjord av 925 silver, stämplad och signerad ”Jette Joop, Europe”.
Den har en oval, perforerad doftkupol, som gjordes med geometriskt genomskärningsarbete.
Ringbandet är mycket solid och finpolerat.
RG 58/59 = 18,4 mm ringskenans innerdiameter
Ringhuvud ca.. 24 x 12,7 mm
Vikt 14,5 gram.

mycket välbevarad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ringhuvud ca.. 24 x 12,7 mm
Vikt 14,5 gram.

mycket välbevarad.

Inter-Arte
Antal besök: 768