192578. TOILETTEBORD, jugend, tidigt 1900-tal.
Toilettbord med skåp varav en del inredd med lådor, dörrar med intarisadekor.
Längd 117 bredd 48 total höjd ca 182 cm.
Slitage, fläckar, stötmärken. Ett beslag saknas. Ram runt spegel med lossningar i skarv.