SOCKERSKÅL och GRÄDDSNIPA, silver. 1900-tal. Bruttovikt 232 gram.

192484. SOCKERSKÅL och GRÄDDSNIPA, silver. 1900-tal. Bruttovikt 232 gram.

Svenska importstämplar. Sockerskål, höjd 60, diameter 80 mm, vikt 117 gram. Gräddkanna, bakelit handtag, höjd 90, vikt 115 gram.

Slitage. Mörknat silver. Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 096