6 st djupa tallrikar. Diameter 20,5 cm.
4 st assietter/förrättstallrikar. Diameter 21 cm.
Form. Diameter 19,5 cm.
11 st mattallrikar. Diameter ca 24,5 cm.
Märka: Röstrand Sweden KOKA
Denna rustik serie introducerades 1956.
Bruksskick.
1 st djuptallrik med fotringsnagg.
1 mattallrik med nagg.
Form. Diameter 19,5 cm.
Märka: Röstrand Sweden KOKA
Bruksskick.
1 mattallrik med nagg.