MATSERVISDELAR. 22 delar. "Koka Blå" Hertha Bengtson. Rörstrand.

192421. MATSERVISDELAR. 22 delar. "Koka Blå" Hertha Bengtson. Rörstrand.

6 st djupa tallrikar. Diameter 20,5 cm.
4 st assietter/förrättstallrikar. Diameter 21 cm.
Form. Diameter 19,5 cm.
11 st mattallrikar. Diameter ca 24,5 cm.

Märka: Röstrand Sweden KOKA

Denna rustik serie introducerades 1956.

Bruksskick.
1 st djuptallrik med fotringsnagg.
1 mattallrik med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Form. Diameter 19,5 cm.

Märka: Röstrand Sweden KOKA

Bruksskick.
1 mattallrik med nagg.

Antal besök: 1 825