Palmgren, mått 100 x 53 mm, vikt 114 gram. Dosa, svensk stämel, gravyr, 1899, mått 55 x 33 mm, vikt 34 gram. Dosa, GAB, mått 90 x 45 mm, vikt 91 gram.
Slitage. Repor.