GIBSON Les Paul deluxe, elgitarr, 1972.

1922424. GIBSON Les Paul deluxe, elgitarr, 1972.

Total längd 100 cm. Bredd 33 cm. Originalcase medföljer. Pot code 1972 v 30. PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt 1972 Hagströms Musik i Malmö. Sedan dess två ägare. Nuvarande ägare förvärvade gitarren 1978. Sedan dess har gitarren i princip legat orörd i sitt case.

skador, bruksslitage, renoverad och kompletterad, möjligen omlackerad.

Tema

ABBA - Claes af Geijerstam - Musikmemorabilia

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 6 865