BÖDELSSVÄRD, Ngombe, Mongo-folket, Kongo.

1922117. BÖDELSSVÄRD, Ngombe, Mongo-folket, Kongo.

Graverat stål, träskaft virat med metalltråd och beslagen med mässingsspik, längd 65cm
Intagen till Sverige i början av 1900-talet.

Slitage.

Tema

Höstens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Tema

Höstens vapenauktion

Antal besök: 1 150