KAFFEKANNA, RAUENSTEIN, THÜRINGEN.

1921575. KAFFEKANNA, RAUENSTEIN, THÜRINGEN.

Porslin med måleri i färger föreställande ymnighetshorn, 1800-talets första hälft eller mitt, höjd 28 cm.

Bruksslitage, krackelyr, fot med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 545