Stomme i ek. Överdel med parluckor samt bakomliggande hyllor. Underdel med 3 lådor. Beslag i mässing. Bredd 140, djup 52, höjd 220 cm. Skåpet är 3-delat. Underdel, mittparti samt överstycke.
Slitage, stötmärken, repor.
Nyckel/nycklar finns.
Slitage, stötmärken, repor.
Nyckel/nycklar finns.