HÖGSKÅP, barockstil. 1800-talets andra hälft.

191933. HÖGSKÅP, barockstil. 1800-talets andra hälft.

Stomme i ek. Överdel med parluckor samt bakomliggande hyllor. Underdel med 3 lådor. Beslag i mässing. Bredd 140, djup 52, höjd 220 cm. Skåpet är 3-delat. Underdel, mittparti samt överstycke.

Slitage, stötmärken, repor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, stötmärken, repor.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 751