PARTI KERAMIK, 10 delar, bl.a. Atterberg, Simmulson. Upsala Ekeby.

191588. PARTI KERAMIK, 10 delar, bl.a. Atterberg, Simmulson. Upsala Ekeby.

Clownfat av Mari Simmulson, Längd 25, bredd 16 cm. Blå vas av Hjördis Oldfors, höjd 13 cm. Vas Ingrid Atterberg, höjd 13,2 cm. 2 ljusstakar Hjördis Oldfors i form av fåglar. Liten vas Ingrid Atterberg, höjd 5,5 cm. 2 fat Anna-Lisa Thomsson.

Bruksslitage, mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, mindre nagg.

Antal besök: 1 220