KLOCKOR, 5 st, mässing, bl.a. Frost Matts Mattsson, Mora. 1800-tal.

191544. KLOCKOR, 5 st, mässing, bl.a. Frost Matts Mattsson, Mora. 1800-tal.

Klocka märkt FMM Mora, nr 5, höjd 85 mm. Klocka, märkt Morell, Morells Metallgjuteri, Mora, höjd 73 mm. Getklocka, höjd 73 m. Två klockor, mässing, troligen Mora, höjd 80 - 95 mm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 9 222