SOFFA, nyklassicism, 1920-tal.

1905154. SOFFA, nyklassicism, 1920-tal.

Stomme i bonad björk med rottingdekor i rygg. Lös stoppad och klädd sits. Längd 161 cm, sitthöjd 45 cm, rygghöjd 81 cm.

Bruksslitage med märken. Rotting med smärre skada. Klädsel med fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 806