190059. BESTICKSERVIS, 30 delar, silver, Olga, CG Hallberg. 1932/33.
6 förrättsgafflar, 18,5 cm, vikt 245 gram.
6 gafflar, längd 21 cm, vikt 404 gram.
6 knivar, längd 22 cm, vikt 315 gram.
6 skedar, längd 21 cm, vikt 401 gram.
6 förrättskedar, längd 18 cm, vikt 242 gram.
6 dessert skedar, längd 13 cm, vikt 125 gram.
6 kaffeskedar, längd 11 cm, vikt 71 gram.
1 uppläggningskniv, 28 cm, vikt 117 gram.
Knivblad av rostfritt stål. Totalvikt 1920 gram.
Monogramsignerad. Bruksslitage. Repor. Märken.