OTTO HELLMEIER. Målning, Venedig på fiskmarknaden.
1897277. OTTO HELLMEIER. Målning, Venedig på fiskmarknaden.
Otto Hellmeier (1908-1996), målning, Venedig på fiskmarknaden, olja på pannå. Skildring av en Medelhavet exteriör med en vattenförekomst till höger och en strandpromenad med ett stort antal personer till vänster, signerad längst ner till höger och inskriven på baksidan, 19x29cm (39x50cm).