ARMBAND, 18K vit guld, briljantslipade diamanter 2,76 ct, blå safirer 6,3 ct, Sejson, Sundsvall, 1988.

189658. ARMBAND, 18K vit guld, briljantslipade diamanter 2,76 ct, blå safirer 6,3 ct, Sejson, Sundsvall, 1988.

Halvstel länk. Stämplat SEJ, 18K, Q10. Bestående av;
60 briljanter TW/VVS 1,8 ct.
48 briljanter TW/VVS 0,96 ct.
42 blå safirer carré 6,3 ct.
Bruttovikt 38 gram. Längd 175 mm.

Enligt värderingsintyg från Ekmans Guldsmedja värderat till 79 500 kr, 1 september 2005.

Obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

60 briljanter TW/VVS 1,8 ct.
48 briljanter TW/VVS 0,96 ct.
42 blå safirer carré 6,3 ct.

Obetydligt slitage.

Antal besök: 1 206