189658. ARMBAND, 18K vit guld, briljantslipade diamanter 2,76 ct, blå safirer 6,3 ct, Sejson, Sundsvall, 1988.
Halvstel länk. Stämplat SEJ, 18K, Q10. Bestående av;
60 briljanter TW/VVS 1,8 ct.
48 briljanter TW/VVS 0,96 ct.
42 blå safirer carré 6,3 ct.
Bruttovikt 38 gram. Längd 175 mm.
Enligt värderingsintyg från Ekmans Guldsmedja värderat till 79 500 kr, 1 september 2005.
Obetydligt slitage.