FLAPPERKLÄNNING / CHARLESTONKLÄNNING, 1920-TAL.

1895818. FLAPPERKLÄNNING / CHARLESTONKLÄNNING, 1920-TAL.

Handsydd flapper i puderrosa siden, rikligt applikationsbroderi i silvertråd och paljetter. Lågt accentuerad höft med strasspänne. Storl. ca 38/40. Längd ca 123 cm, bystvidd ca.

Bruksslitage samt hål, se bild.

Tema

Grön garderob året om

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Grön garderob året om

Antal besök: 992